Emigrantams Būsto paskolos taps neprieinamos

Nuo liepos 1 d. įsigalioja su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas, kuriuo vadovaujantis Bankai galės išduoti paskolas tik ta valiuta kuria mokamas atlyginimas paskolos gavėjui. Tokių paskolų Bankai išduoti nenori, nes tai jiems apsunkina finansinių rodiklių valdymą.

Tai labiausiai palies emigrantus kurie gyvena ir uždirba Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse, kurių valiuta nėra euras.

"skaičiuojama, kad emigrantai kasmet įsigyja 5 proc. parduodamo nekilnojamo turto"

 Emigrantai reiškia didelį nepasitenkinimą ir reziumuoja, kad Lietuvos vyriausybė veikia prieš juos ir užuot skatinusi už paskolas įsigijus būstą tėvynėje įsipareigoti ne tik uždirbus išsimokėti paskolas, bet ir su nupirktu turtu "prisirišti" tėvynėje ir nusitiesti kelią grįžimui į Lietuvą, elgiasi priešingai - atbaido norinčius. Emigrantai sako, kad taip Lietuva emigrantų tikrai nesusigrąžins.

Nors teoriškai bankai turės galimybę išduoti paskolas Būstui įsigyti, tai darys labai vangiai, griežtindami paskolų išdavimo sąlygas. Pasak Būsto paskolų ekspertų, bankai didins pradinio įnašo reikalavimus, griežtins mokumo sąlygas arba paskolų apskritai neišduos.