Kuo reikėtų pasirūpinti laisvai samdomiems darbuotojams?

 Lietuvoje, kiekvienais metais augant laisvai samdomų darbuotojų skaičiui, susiduriame su mitais, kad „freelanceriai“ negali gauti būsto paskolos. „VisiBankai“ vadovė ir paskolų ekspertė Vita Kazėnienė šią informaciją paneigė ir patikino, kad laisvai samdomiems darbuotojams tikrai nereikėtų dėl to išgyventi.
Lietuvoje dauguma bankų siūlo būsto paskolas nuosavą verslo veiklą vykdantiems asmenims, įskaitant ir „freelancerius“. „VisiBankai“ vadovė ir paskolų ekspertė papasakojo, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint gauti būsto paskolą. Pirmiausia ji išskyrė tai, kad finansų įstaigos gali paprašyti papildomų dokumentų ir patvirtinimų. Tai gali būti sutartys, pajamų deklaracijos už du kalendorinius metus ir t.t. Žinoma, norint gauti tikslią informaciją, rekomenduojama kreiptis į „VisiBankai“ atstovus, kurie išnagrinės situaciją ir parinks palankiausias galimybes ir sąlygas.
Galima sutrumpinti būsto kredito gavimo procedūras
Laisvai samdomi darbuotojai turi galimybę sutrumpinti būsto kredito gavimo procedūras. Jiems tereikia atlikti kelis strateginius žingsnius. Viena iš pagrindinių užduočių – paruošti išsamią ir tvarkingą finansinę dokumentaciją, įskaitant įrodymus, kaip yra gaunamos pajamos. Ne paslaptis, jog efektyviausia pasinaudoti būsto skolinimosi patarimais, kurie paspartins būsto paskolos išdavimo procesą.
Siekiant padidinti galimybes gauti paskolą, rekomenduojama palaikyti gerą kredito istoriją bent trejus metus. Tai skatins bankus pasitikėti asmeniu, kuris skolinasi pinigus ir visas procesas praeis daug sklandžiau.
Kreipiasi įvairių specialybių žmonės
Keičiantis visuomenei didėja asmenų, kurie renkasi laisvai samdomą darbą, todėl auga šiems asmenims išduodamų kreditų statistika.
Dėl būsto paskolos kreipiasi žmonės dirbantys įvairius darbus. „VisiBankai“ vadovė ir paskolų ekspertė Vita Kazėnienė pastebėjo, kad dažniausiai būsto paskolą pasiima asmenys iš verslo, informacinių technologijų, kūrybinių ir teisinių sričių.
Žmonės iš kitų sričių, įskaitant valstybės tarnautojus, kitaip tariant asmenis, kurie dirba su darbo sutartimi, taip pat ima būsto paskolas, tačiau šios grupės žmonės sudaro mažesnę dalį. Visa tai parodo, kad būsto paskolų pasiūla tampa vis įvairesnė.
Šie veiksniai kelia klausimų
Kiekvieno banko tikslas suteikiant būsto paskolą – įsitikinti, kad kliento neužgrius per didelė finansinė našta, o paskolinti pinigai bus atgauti. Laisvai samdomų darbuotojų pajamos gali būti nepastovios ir ne visada aiškiai įforminamos, todėl bankai į tokius asmenis gali žiūrėti lyg pro padidinamąjį stiklą.
Viena iš pagrindinių rizikų bankams – žmogus gauna pajamas ne į banko sąskaitą, o grynaisiais pinigais. Tokio asmens sąskaitoje nėra pastovumo, todėl į tai bankas gali žiūrėti nepatikliai arba net nevertinti tokių pajamų. „VisiBankai“ rekomenduoja kreiptis į finansų patarėją, kuris gali padėti suprasti, įvertinti galimas rizikas bei sukurti tinkamą strategiją joms mažinti.
Grąžina paskolą anksčiau
Pastebima, kad dalis laisvai samdomų darbuotojų renkasi grąžinti paskolą anksčiau, siekdami sumažinti ilgalaikės skolos naštą. Tuo parodoma, kad „freelanceriai“ nori optimizuoti finansinių procesų valdymą. Aišku, prieš priimant sprendimą grąžinti būsto paskolą anksčiau laiko – viską reikėtų gerai apgalvoti, nes būna atvejų, kai tokie asmenys vėl kreipiasi į banką, dėl susidariusių finansinių sunkumų.