Paskola - per atostogas

“Neretai tenka girdėti, kad norėdami gauti kreditą būstui žmonės pasiima mėnesį atostogų darbe – tiek laiko užtrunka vaikščiojimas į bankus ir visų dokumetų tvarkymas, kol padedamas parašas ant sutarties. Aš savo klientams patariu važiuoti atostogauti, kol mes sutvarkysime visus reikiamus dokumentus už Juos” – sako Vita Kazėnienė, “Capital Credit” vadovė.
Būsto paskolos brokerio paslauga – tai kliento atstovavimas ir profesionali pagalba siekiant gauti būsto paskolą. Jau tapo įprasta, kad teisme mus atstovauja advokatas, perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą – nekilnojamo turto brokeris, tačiau naudotis būsto brokerio paslauga dar gana neįprasta.

 

"Patariu važiuoti atostogauti, kol mes sutvarkysime visus reikiamus dokumentus"

 

 Tiesa, tai naujiena tik Lietuvoje – pasaulyje jau susiformavusios gilios tradicijos. Išvystytose rinkose, ypač – Kanadoje, Jungtinėse Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje – su paskolų brokerių pagalba pasirašoma didžioji dalis visų būsto paskolų. Jeigu šiose šalyse kreipsitės į banką dėl paskolos būstui, dažniausiai gausite sąžiningą bankininko atsakymą, kad kreiptumėtės į paskolų brokerį, kadangi, tik jis gali pasiūlyti atitinkantį Jūsų situaciją banką, produktą, ar sąlygas.
Taigi, kodėl rinktis būsto brokerio paslaugą, užuot viską atlikus pačiam? “Pirmiausia, įvertinkite savo laiką – kiek laiko Jūs turite vaikščioti į visus bankus, gilintis į kiekvieno banko paslaugas ir būsto kreditavimo sąlygas, taip pat - kiek turite supratimo apie paskolas, gebėjimo derėtis su bankais”- pataria paskolų ekspertė V. Kazėnienė. Būsto paskolos brokeris visą šį darbą atlieka už Jus: užpildo paraiškas visuose bankuose, jei reikia – ir kredito unijose, pateikia reikalingus dokumentus, padeda atlikti pasirinkto turto vertinimą. Vėliau, gavęs atsakymus iš bankų, padeda išanalizuoti pasiūlymus – ekspertai gerai žino bankų papildomas sąlygas, “žvaigždutes” ir pataria, kuris iš pasiūlymų labiausiai tinkamas klientui.
“Standartinė informacija bankų sutartyse sudaro 8-10 puslapių, dar 4 puslapiai – speciali informacija. Be to, tokias sutartis reikia mokėti skaityti. Kadangi, tai yra mūsų darbas ir mes tai darome kasdien, bankų sąlygas gerai žinome ir galime suprantamai paaiškinti klientui” – sako paskolų ekspertė V. Kazėnienė. Jūs būsite apsaugoti nuo neteisingai suprastos informacijos ir klaidų, kurios gali brangiai kainuoti visą paskolos mokėjimo laikotarpį, neretai didžiąją gyvenimo dalį.

 

"Įvertinkite kiek turite supratimo apie paskolas ir gebėjimo derėtis su bankais"

  

 

Būsto brokerio paslauga ne tik padeda sutaupyti laiko, neretai paskolų ekspertai padeda ir atpiginti paskolą. “Dažnai mūsų pasiūlymuose marža būna mažesnė, nei banke klientas gautų savarankiškai. Mes deramės su bankais dėl geriausių paskolos sąlygų – kainą už būsto paskolą mums pavyksta pasiūlyti klientams viditiniškai 0,4 punkto mažesnę nei klientas gauna pats kreipęsis į banką – patirtimi dalinasi V. Kazėnienė.
Be to, būsto brokeris gali padėti sudėtingesnėse situacijose: padeda įvertinti pajamas dirbantiems pagal individualią veiklą, su verslo liudijimu ar turintiems savo įmonę.
“Capital Credit” – pirmi ir vieninteliai Lietuvos banko patvirtinti nepriklausomi būsto paskolų tarpininkai Lietuvoje. Šią veiklą, kaip ir visų bankų bei kredito unijų, prižiūri Lietuvos bankas.
2016 metais “Capital Credit” padėjo klientams gauti paskolų už 20 milijonų eurų.