Kuo skiriasi paskolų tarpininkai nuo banko vadybininkų?

Dažno žmogaus gyvenime ateina laikas, kai nusprendžiama apsigyventi nuosavame būste, tačiau pritrūksta finansų svajonei įgyvendinti. Tuomet svarstoma apie galimybę gauti kreditą būstui ir tai dažnai reiškia, kad neišvengsime naujos patirties: geriausio banko paieškos, reikalingos dokumentacijos rinkimo ir pateikimo, derybų su bankais, savo poreikių apgynimo ir pasvertų įsipareigojimų prisiėmimo.

Jei nusprendžiama, kad nėra tam laiko ar tinkamų įgūdžių, į pagalbą galima pasitelkti paskolų tarpininkus.

Būsto paskolų rinkoje dirba daug asmenų ir įmonių, padedančių žmonėms gauti finansavimą vienai didžiausių investicijų gyvenime – įsigyti namams.

Nors bankai ir paskolų tarpininkai teikia panašią paslaugą, tačiau šių subjektų paslaugos labai skiriasi. Tarpininkas padeda vartotojams rasti geriausiai jų situaciją atitinkantį skolintoją, o tiesioginis skolintojas yra bankas ar kita finansų įstaiga, kuri nusprendžia, ar turite teisę gauti paskolą, ir, jei turite – skolina. Dirbti su paskolų tarpininku ekspertu, palyginti su banku, yra tas pats, kas dirbti su kelionių agentu. Ir atvirkščiai, pačiam bandant susitvarkyti paskolos sąlygas – lyg savarankiškai užsiimti kelionių paieška.

Tad, kokie pagrindiniai skirtumai tarp paskolų tarpininko ir banko vadybininko?

Reikia nepamiršti, kad banko vadybininkas dirba bankui ir stengiasi gauti geriausias sąlygas jo atstovaujamai kredito įstaigai. Paskolų tarpininkas dirba klientui, todėl stengiasi dėl palankių sąlygų būtent jam.

Nepriklausomas būsto paskolų tarpininkas klientui vienoje vietoje pateikia pasiūlymus iš visų bankų, o banko vadybininkas – tik to banko, kurį atstovauja. Tarpininkai gali pasiūlyti palankesnes palūkanų normas nei tas, kurias gautumėte, jei kreiptumėtės tiesiogiai į kreditorių. Taip yra todėl, kad, kreipdamiesi tiesiai į skolintoją, prieš tai nepasiklausę profesionalaus patarimo, turėsite galimybę naudotis tik jo produktais ir rizikuosite praleisti kitur siūlomą tinkamesnį pasiūlymą.

Be to, paskolų tarpininkai ekspertai gali individualiai pritaikyti reikalingą pasiūlymą. Pavyzdžiui, esate asmuo, kuris dėl skirtingų vertinimų gali neatitikti vieno ar kito banko reikalavimo būsto paskolai gauti (pavyzdžiui, darbo spragos arba prasta kredito istorija). Tokiu atveju būsto paskolų tarpininkas, pasigilinęs į konkrečią situaciją, gali padėti rasti jums palankių skolintojų.

Galiausiai, tarpininkas išsiaiškina, kurio banko paskola geriausiai atitinka kliento poreikius ir aplinkybes, bei toliau dirba sudarant sandorį iki jo užbaigimo. Būsto paskolų ekspertas pasirūpina visais reikalingais dokumentais, skambučiais ir visa kreditavimo eiga. Klientas,
pasirinkęs savarankiškai kreiptis į bankus, visus šiuos žingsnius turi atlikti pats.

Su paskolų tarpininku ekspertu galima pradėti dirbti gana ankstyvoje būsto pirkimo stadijoje. Tarpininkas ne tik atsakys į klausimus apie būsto paskolos gavimą, bet ir padės surinkti visus dokumentus ir informaciją, kurios reikės teikiant paraišką būsto paskolai gauti.

Geras paskolų tarpininkas ekspertas ne tik padės gauti būsto paskolą palankiausiomis sąlygomis, bet taip pat sutaupys laiko ir pinigų bei padės išvengti nereikalingo streso!